Apie projektą
„EUnetHTA Joint Action 3 (2016-2020)“ (toliau – JA3) projekto tikslas yra apibrėžti ir įgyvendinti tvarų mokslinį ir techninį bendradarbiavimo SPTV srityje modelį Europoje. JA3 pagrindu yra laikomas savanoriškas bendradarbiavimas tarp nacionalinių ir regioninių SPTV organizacijų, JA3 paremtas ankstesnių EUnetHTA projektų rezultatais. Šiame veiksmų etape EUnetHTA tinklas išaugo iki 77 organizacijų (iš 28 šalių), kartu dirbančių dėl bendro tikslo – geresnio sveikatos technologijų prieinamumo Europos piliečiams.
JA3 uždaviniai:
Informacija apie bendradarbiaujant atliekamus struktūrizuotus SPTV (įskaitant ir greituosius SPTV) bus decentralizuota. Nuo 2020 m. bus prieinamas naujas savarankiškas, techninę pagalbą teikiantis tinklas, kuriame bus prieinama su SPTV produkcija bei jų sklaida ir metodologija susijusi informacija. Siekiant įgyvendinti tikslą ir pasiekti norimus rezultatus, projektą vykdys 5 darbo grupės (toliau - DG). Akreditavimo tarnyba dalyvauja dvejose iš jų – DG4 ir DG7.
Darbo grupės ir jų atsakomybės
DG1 – koordinavimas.
Teikia techninę ir mokslinę pagalbą koordinuojant Europos bendradarbiavimo veiksmus, atliekant jungtinius SPTV. Vadovauja: Zorginstituut Nederland (Olandija)
DG2 – platinimas.
Atsakinga už:
Vadovauja: The Instituto De Salud Carlos III (Ispanija)
DG3 – įvertinimas.
Prižiūrima ir vertinama kaip projektas yra įgyvendinamas, pagal numatytus planus, ar pasiekiami užsibrėžti tikslai.
Vadovauja: Dental and Pharmaceutical Benefits Agency (Švedija)
DG4 – bendrų SPTV produkcija.
DG atsakinga už SPTV atlikimą, bendradarbiaujant nacionaliniame ir Europiniame lygmenyje bei SPTV atlikimo procesų optimizavimą. Vienas iš DG4 uždavinių taip pat yra parengti rekomendacijas Europos bendradarbiavimui atliekant SPTV po 2020 m.
Vadovauja: Norwegian Institute of Public Health (Norvegija)
DG5 – įrodymų generavimas.
DG5 pagrindinis uždavinys yra padėti generuoti tinkamus įrodymus per visą technologijos gyvavimo ciklą – vystyti įrankius įgalinančius kokybiškos bei suinteresuotoms pusėms aktualios informacijos rinkimą ir panaudojimą.
Vadovauja: French National Authority for Health (Haute Autorité de Santé) (Prancūzija)
DG6 – kokybės valdymas, mokslinė konsultacija ir darbo įrankiai.
Uždaviniai:
Vadovauja: Institute for Quality and Efficiency in Health Care (Vokietija)
DG7 – nacionalinis įgyvendinimas ir poveikis.
Uždaviniai:
Vadovauja: National Institute for Health and Care Excellence (Jungtinė Karalystė)
Daugiau informacijos čia.